Rotary Kulübü’nden 20 tekerlekli sandalye

;İskoçya Ayr Rotary Kulübü’nün gönderdiği 280 tekerlekli sandalye İstanbul-Topkapı Rotary Kulübü aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.


Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi’nde, Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe, Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Başkan Yardımcısı Ali Bilir, İstanbul-Topkapı Rotary Kulübü (District 2420. Bölge) Başkanı Murat Tipigil, İstanbul-Topkapı Rotary Kulübü (2420. Bölge) Güvernörü Murat Çelik, Türkiye Omurilik Felçliler Derneği Genel Başkanı Ramazan Baş; Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Serap Beşer ve Beykoz Konakları Vakfı Başkan Yardımcısı Özkan Özdemir’in de katıldığı programda konuşan İstanbul-Topkapı Rotary Kulübü Başkanı Murat Tipigil 280 sandalyenin 20 tanesini Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesine bağışladıklarını açıkladı..

Rotary Kulübü Güvernörü Murat Çelik’te, AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ile sık sık bir araya gelerek engelli insanların sorunlarını ve bu sorunlarla ilgili neler yapabileceklerini konuştuklarını söyledi.

 

Toplantıda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Ramazan Baş ise, bir sandalyenin bile hareket kısıtlığı olan insanlar için ne kadar önemi olduğuna değindi. Baş, Beykoz’da tekerleksiz sandalyeye hiç ihtiyaç kalmayacak şekilde dağıtım yapacaklarını belirterek, Kaymakam Cengiz Gökçe ve Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün destekleriyle ‘Engelsiz Eğitim Kampanyası’ başlattıklarını söyledi.

 

 

 

 

Her şey devletten beklenmemeli

 

Başkan Muharrem Ergül’de, eskiden her şeyin devletten beklendiğini fakat 1980’li yıllardan sonra sivil toplum örgütlerinin bu konulara daha duyarlı yaklaştıklarını belirterek başladığı konuşmasında, “bu yardımlara vesile olan derneklerden birini de Rotary Kulübü’dür” dedi.

Omurilik Felçlileri Beykoz Şubesi açıldıktan sonra, engelli insanların evlerinden çıkarak, sosyalleştiklerini kaydeden Başkan Ergül, “buranın gelişmesi için elimizden geleni yapacağız. Biliyorum derneğin ikinci bir arabaya ihtiyacı var onu da en kısa zamanda alacağız. Çünkü burada olan insanlar istediğinde bir sinemaya bir tiyatroya yani istediği her yere gidebilmelidir” diye konuştu.

Dil, din, ırk, mezhep ayrım yapmaksızın sadece insan olduğu için ortak değerleri bulup, hizmete sunmak gerektiğini ifade eden Kaymakam Gökçe’de, İskoçya’daki Rotary Kulübü, yardımlaşmanın en güzel örneğini buradaki insanlara yardım ederek gösterdiğini söyledi.

Beykoz Konakları Vakfı Başkan Yardımcısı Özkan Özdemir’de söz alarak, Beyaz Masa’dan 800 kişilik bir engelli listesi aldıklarını, bunun içinden 100 kişi seçerek buraya getirdiklerini ve bu insanların şimdi burada çok mutlu olduklarını kaydetti.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Serap Beşer ise kısa bir konuşma yaparak Rotary Kulübüne ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe’ye, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’e, Başkan Yardımcısı Ali Bilir’e ve Beykoz Konakları Vakfı Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

DOST BEYKOZ