OFD’li kursiyerlerde sertifika heyecanı

 

Beykoz Omurilik Felçliler Derneği’nin düzenlediği; kuyumculuk ve İngilizce kursunu bitirenler için düzenlenen sertifika törenine Beykoz’un önde gelen isimleri katıldı.

 Beykoz Omurilik Felçliler Derneği, kendi üyeleri için düzenlediği gecede İngilizce dil kursu ve kuyumculuk kursunu bitiren 17 kursiyere sertifikalarını verdi. Ayrıca sertifika töreninde dernek çalışmalarına yardım eden gönüllülere de plaket verildi. Törene, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan ve Beykoz Emniyet Müdürü Hakan Boydak katıldı.

 Törende konuşan Beykoz Omurilik Felçliler Derneği (OFD) Başkanı Serap Beşer yaptığı konuşmada derneğin sosyal ve kültürel çalışmalarına değindi. Beşer; “Derneğimizin kuruluş amaçlarından biri de her türlü mesleki, sosyal ve kültürel rehabilitasyon kursları açmaktır. 7 ay boyunca devam eden İngilizce dil eğitimi kursumuz, 8 ay devam eden kuyumculuk kursumuz bu amaçla üyelerimize ücretsiz olarak verilen eğitimlerimizden. Bugün bir dönem boyunca kuyumculuk ve İngilizce dil eğitimi alan kursiyerlerimizin sertifikalarını verip onların başarılarının belgelendirildiği tören için bir aradayız” dedi.

 Beşer’in konuşmasından sonra kursiyerlere sertifikalarını vermek için sırasıyla Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Emniyet Müdürü Hakan Boydak ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan tören alanına davet edildi. Törende Şehit Adil İlköğretim Okulu öğrencilerinin düzenledikleri folklor gösterisi misafirlere keyifli dakikalar geçirtti.

15.06.2009 – BEYKOZ POSTASI 
BÜLENT TİRYAKİ