OFD’DEN ÇİFTE KUTLAMA

 

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Ortaçeşme’deki merkezinde çifte kutlama gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta sonu kutlanan Anneler Günü ile bu hafta kutlanmaya başlanan Engelliler Haftasını birleştirerek güzel bir kutlama gerçekleştiren OFD Beykoz Şubesi çeşitli ikramlarla konuklarını ağırladı.

Güzel ve güneşli bir günde gerçekleşen programın sunuculuğunu dernek Başkan Yardımcısı Saniye Efe yaparken Beykoz ilçesinin tanınmış sanatçılarından Burhan Yıldırım kendisine katkı sunarken ayrıca söylediği birbirinden güzel eserlerle hoşça bir vakit geçirtti. OFD Beykoz Şube Başkanı Serap Beşer yaptığı konuşmada Engelliler Haftasıyla birlikte geçen Pazar kutlanan Anneler Gününü bugünkü etkinlikleriyle birleştirdiklerini belirtirken “Bugün siz değerli konuklarımızla bir arada olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Keyifli, güzel bir gün geçirmenizi diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra Burhan Yıldırım eserlerini seslendirmeye başlarken çaldığı hareketli parçalara davetlilerden de katılım oldu. Derneğin her faaliyetine yakından destek olan Beykoz İlçe Kaymakamı Aydın Ergün’ün eşi Necla Ergün’de engelli vatandaşlara yakından ilgi gösterirken, diğer bir protokol konuğu olan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan ile birlikte çalan eserlere bazı davetlilerle birlikte oynayarak eşlik etti. Verilen aralarda ise çeşitli kişi ve kurum temsilcilerine plaketler takdim edildi. Derneğin büyük emektarlarından İsmail Şenkal’ın plaketini Başkan Yardımcısı ve program sunucusu Saniye Efe sunarken, Mücahide Derman’ın plaketini ise Dernek Genel Sekreteri Nurak Ak takdim etti.

Dernek Başkanı Serap Beşer çalışma arkadaşı ve dernek muhasibi olan Sevim Tokuş’un plaketini verirken, Tokuş’un oldukça duygulanması ve gözlerinin yaşarması dikkatlerden kaçmadı. Programda ikram edilen yiyecekleri karşılayan Paşalılar Marketleri adına Zeki Paşalı’ya plaketini de Serap Beşer verdi. Zeki Paşalı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu tür organizasyonlara katkı sunmaktan geriye durmayacaklarını söylerken her zaman yanlarında olduğunu bir kez daha teyit etti.

Bir başka plaket alanlar ise Serap Beşer’in ifadesiyle kendilerinin en büyük yardımcıları olan araç sürücüleriydi. Celal Töngör ve Sefer Yazıcı’ya plaketleri takdim edildi. Öte yandan katılımcılara dağıtılan nazar boncuklarının arkasında bulunan numaralar dikkate alınarak bir çekiliş gerçekleştirildi. Çeşitli sponsorların karşıladığı ürünler konuklara dağıtıldı. Program Burhan Yıldırım’ın söylediği eserlerle sona erdi.