Beykoz Konakları bir ilk’e sahne oldu…

Omurilik Felçlileri Derneği (OFD) Beykoz Şubesi tenis sporcularından Gülçin Erdiş, Jülide Yıldız, Ebru Bulgurcu, Başar Koç ve Koray Arslan ile turnuvaya katılan Ayla Severge, Egemen Selçuk, Oya Görgülü, Bülent Tolun, Erdoğan Akbulak ve Hasan Yılmaz bir engelli bir engelsiz şeklinde eşleşerek mix şekilde müsabaka gerçekleştirdiler. Beykoz Konakları’nın ev sahipliği yaptığı organizasyona milli tenisçi İpek Şenoğlu da seyirci olarak katılarak sporculara destek verdi.

İl Genel Meclisi Üyesi İlyas Yılmaz sporcuların daima desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bir gün engelli bayan tenis milli takımı kurulduğunda burada gördüğümüz arkadaşlar bizi yurtdışında temsil edecekler. OFD sporcularından iki arkadaşımız uluslar arası turnuvalarda derece aldı” şeklinde konuştu. Engelli Tenisçi Jülide Yıldız, katıldığı uluslararası müsabakalarda dünya genelinde, teklerde 108’inci, double’da 118’inci olarak sporun engel tanımadığını gösterdi.  

Turnuvadan sonra Konaklar’ın sosyal tesislerinde muhteşem bir eğlence düzenlenerek turnuvanın birincisi Başar Koç ve ikincisi Jülide Yıldız’a kupalarını Figen Yılmaz verdi. Sporcuların yanı sıra çok sayıda Beykozlunun katıldığı gecede, tenisçiler günün yorgunluğunu atarken onları yalnız bırakmayan misafirler de gönüllerince eğlendi.