ENGELLİLER GOLF’Ü BAŞLADI


 


TESYEV engelliler sporunda bir ilke daha imza attı. Vakfın Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki Türkiye Golf Federasyonu ile yürüttüğü proje kapsamında, 23–24 Nisan günleri İstanbul’da yapılan seçmelerde belirlenen dokuz engelli golfçüden oluşan takımda TOFD Beykoz Şubesi’nden Serap BEŞER, Erdal ÖZDEMİR, İsmail ŞENKAL ve Ebru BULGURCU’dan oluşan ekibimiz seçmeleri başarıyla geçerek dokuz kişilik takım içinde yer aldılar.


Golf oynarken en önemli ihtiyaçların başında gelen altı adet paragolfer, Golf Federasyonu tarafından Almanya’dan getirtildi. 7–8 Ağustos 2007 günleri İstanbul Golf Kulübü’nde çalışmalara başlayan golfçüler vuruş tekniklerini öğrenmekte pek zorlanmadı. Fakat ilk zamanlar paragolfer ile ayağa kalkıp topa vurmakta zorlanıldıysa da büyük bir azimle çalışmalara devam ederek bu zorlanmayı da aştılar.

Neşe içinde devam eden antrenmanlarda her geçen gün daha da güzel vuruşlar yapan golfcülere antrenmanları sırasında ziyaret eden Golf Federasyonu Başkanı Ahmet AĞAOĞLU ve TESYEV Yönetim Kurulu Başkanı A.Yavuz KOCAÖMER moral verirken, “seneye mutlaka Avrupa’da yapılan turnuvalara katılacaksınız. Sizlere güveniyorum” dediler