TOFD Tiyatro Atölyesi Beykoz’da Sahne Aldı.

 

stanbul’da bazı ilçelerde sahneye konan ve TOFD Genel Başkanı Ramazan BAŞ’ın yazdığı "YOKSA ENGEL SİZ MİSİNİZ?" adlı oyun, TOFD Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen programla 9 Aralık’ta Beykoz Belediyesi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun KARAKAYA Sahnesi’nde seyirciyle buluştu.

tofd_tiyatro_1

Oyun öncesi fuayede konuklara kokteyl ikramı yapıldı. Programın konukları, Belediye Başkanı Yücel ÇELİ,KBİLEK, Kaymakam Aydın ERGÜN, Tiyatro Sanatçısı Perran KUTMAN, Paşabahçe Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz BAŞTUĞ, Emniyet Müdürü Yılmaz AVCU, Milli Eğitim Müdürü Neşat YAYLA, CHP İl Genel Meclisi Üyeleri İlyas YILMAZ ve Nihat ARICAN, Sağlık Grup Başkanı Şahin ÇINAR, BEDES Başkanı Gülay DEMİREL, TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Serap BEŞER ve Beykoz’un daha birçok tanınmış simalarından oluştu.

tofd_tiyatro_2

Abartılmış mizahi unsurlarla zaman zaman güldüren oyun, engelli insanların sokakta, trafikte, resmi dairelerde ve birçok yaşam alanında karşılaştıkları ilgisizlik ve zorlukları trajikomik bir yaklaşımla ele alıyor. Oyunun bazı bölümlerinde Dünya’daki engellilerin yaşadığı evrensel sorunlar ele alınırken, büyük bir bölümünde de ülkemiz insanının içtenliği ve iyi niyetine rağmen engellilerin yaşadığı zorluklara ne kadar yabancı kaldığı gözler önüne seriliyor.

tofd_tiyatro_3

Program sonunda TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Serap BEŞER; oyunun yapımında ve sahnelenmesinde katkıları bulunanlara ve izleyicilere teşekkür eden bir konuşma yaptı. BEŞER, yönetmen Aytekin ÖZEN’e bir buket takdim ederken, Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK’e de desteklerinden dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

tofd_tiyatro_4

tofd_tiyatro_5