ADD VE OFD ZORU BAŞARDI SIRA İMKANSIZ DA DİYOR

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Omurilik Felçliler Derneği Beykoz Şubelerinin ortak organizasyonu olan Türk Halk Müziği Korosu konserinde duygular doruğa çıktı.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Omurilik Felçliler Derneği Beykoz Şubelerinin ortak organizasyonu olan Türk Halk Müziği Korosu konserinde duygular doruğa çıktı.

THM Sanatçısı Burhan Yıldırım’ın Şefliğini ve Hocalığını yaptığı, 7 Bölge Türk Halk Müziği adı verilen koro ADD ve OFD Beykoz Şubesi mensuplarından oluştu.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi, Emniyet Müdürü Yılmaz Avcu ve eşi, Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan’ın protokolü oluşturduğu konsere toplumun her kesiminden davetliler katılırken, OFD Üyeleri özel araçlarla konsere getirildiler.

Her iki kurumun Yöneticileri tarafından yapılan protokol konuşmalarından sonra Burhan Yıldırım Yönetimindeki 7 Bölge THM Korosunun Konseri başladı.

Bağlamasıyla koroyu yönlendiren Yıldırım zaman zaman da kısa bilgilendirmeler yaptı. Yıldırım koroyu kurarken güzel sesten ziyade yürekli olmayı öncelikli tuttuğunu belirtirken, ne kadar haklı olduğunu, iki özel sivil toplum kuruluşunun üyelerini, solo ve düet yapacak ölçüde sahnede buluşturmasıyla gösterdi.

Buğca Öner’in başarılı sunumu, Gazi Bilal Amca ve Nedret Teyzenin koroda oluşlarının manevi gücüne, Küçük Efe Sedat Can Arıkan’ın muhteşem gösterisi eklendiğinde koroya da üzerine düşen görevi yapmak kaldı.

Konseri büyük bir keyifle takip eden izleyicilerin unutamayacakları bir akşam geçirdikleri gözlerinden okunmaktaydı. Konser bittiğinde protokol konukları tebriklerini çiçeklerle sunarken, duygularını ve memnuniyetlerini izleyiciler ile paylaştılar.