TOFD Askerde

 

Bir gün de askerlik gurur verici

TOFD üyelerinden bir kısmı müzik hocası Burhan Yıldırım aracılığı ile, 23. Motorlu Piyade Alay Komutanlığı Tunaboylu Kışlası-Samandıra’ya 1 günlük temsili askerlik yapmaları için gitti. Buraya gelenlerin hepsi farklı duygular içersindeydi. Gün sonunda bir araya gelen asker arkadaşları, 1 gün de olsa askerliğin hem zorluğunu, güzelliğini, hem de gururunu yaşadıklarını ifade ettiler. TOFD yönetim kurulu yaptığı açıklamada; “Bizler de onlar adına mutluyuz. Her Türk gencine olduğu gibi engelli kardeşlerimize de askerlik duygusunu tattıran Türk Silahlı Kuvvetleri’ne , arkadaşlarımızın buraya gelmelerine vesile olan Burhan Yıldırım’a , yardım ve güzel ağırlamalarından dolayı Servet Binbaşı’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
TOFD Beykoz Şubesi’nin, 13 Mayıs 2010 tarihinde 1 günlük temsili askerlik yapan üyeleri şunlar:

  1- Namık Yılmaz
  2-Ekrem Yavuz
  3-Özgür Alim
  4-Soner Baycan
  5-Egemen Yavan
  6-Adem Gökyıldız
  7-Yasin Yılmaz
  8-Abdullah Yılmaz
  9-Güven Uyanık
  10-Murat Kınay
  11-Hayri Kökçü

 

Askere giden TOFD üyesi Özgür Alim duygularını kaleme aldı. Ve; “Askerlik, hissedilmesi gereken güzel bir duygudur. Oradaki düzeni anlamak bile ayrı bir gurur verir. Gidenlerin olgunlaşmasını ve hayata farklı pencerelerden bakmasını sağlar. Askerlik bir vatani görev olsa bile.
Kışlaya girdiğimizde komutanlar, askerler bekliyordu. Orada Mehter marşı çalarken başka bir duygu hissettim. O andaki duygu içeride duyduğumdan bambaşkaydı. İleride askerler bizi bekliyordu. Herkes için bir asker görevlendirmişler. Öncelikle, askerle birlikte üniformamı aldım ve giyinmeye gittim. Sonra kışlada bana refakat eden askerle dolaştım; bana askerde yaptığı görevleri anlattı ve zorluklarından bahsetti. Birlikte resim çektirdik, muhabbet ettik.Yemekhaneye gidip, birlikte yemek yedik.Yatakhaneyi gezdik. Askeri eğitimin bambaşka olduğu belli oluyordu.Yemin töreni ve tezkere için sıraya girdik. Bayrak töreni yapıldı. İstiklal Marşı okundu, kışlanın tarihi anlatıldı. O gün için konuşmalar yapıldı, tezkereler dağıtıldı, tören yürüyüşü  yapıldı, sonra üniformalarımızı geri vermeye gittik. Bazı giydiklerimizi hatıra olsun diye bize verdiler. Tam asker olamasam da bazı tatları almak beni çok mutlu etti. Asker arkadaşım bile oldu” diyerek duygularını ifade etti…                    
                                                                                                                                         
    Özgür Alim

KAYNAK: BEYKOZ POSTASI