OFD BEYKOZ : ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM

 

OFD Beykoz Şubesi, birçok engellinin muayenelerini takip etmek, fiziksel yetilerini arttırmak, engelliler için çeşitli aktiviteler düzenlemek ve bu aktivitelere kişi ve kurumların desteğini sağlamak amacıyla “Engelleri Birlikte Aşalım” projesini hayata geçirdiler. OFD Beykoz Şubesi, birçok engellinin muayenelerini takip etmek, fiziksel yetilerini arttırmak, engelliler için çeşitli aktiviteler düzenlemek ve bu aktivitelere kişi ve kurumların desteğini sağlamak amacıyla “Engelleri Birlikte Aşalım” projesini hayata geçirdiler.

Bu anlamlı projeye katkı sağlayan kurum ve kişiler için düzenlenen kahvaltıya, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün eşi Necla Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek, Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Baştuğ, Beykoz Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, SP Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci ve projenin Genel Koordinatörü BEDES Başkanı Gülay Demirel katıldı.

OFD Beykoz Şubesi Başkanı Serap Başer yaptığı konuşmada, “Bir engelliyi evinden çıkarabilmek, onu sosyal hayata dahil edebilmek, yaşama sevinci aşılamak zordur. Biz TOFD Beykoz Şubesi olarak gönüllülerimizle birlikte engelli üyelerimize bir yudum hayat verebilmek için bir proje başlattık. Amaç engelli üyelerimizin sosyal ve kültürel anlamda gelişmelerine yardımcı olmak, birlikteliğin gücünü hissettirmek, aktivitelere katılımlarını sağlayarak yeti ve kabiliyetlerini geliştirmek. Spora da yönlendirerek sporun ve egzersizin faydalarını göstermeyi hedefledik.” Diyerek katılımcılara projenin kapsamını ve ilerlemesinden bahsederek, projeye destek veren kişi, kurumlara teşekkür etti.

Projenin Genel Koordinatörü Gülay Demirel proje hakkında bilgi verdikten sonra yaptığı konuşmada, projenin hayata geçmesinde katkısı olan kurumlara teşekkür etti. Yeni gönüllülerin ve destekçilerinde olması gerektiğini vurgulayıp katılımcıları ve çevrelerini var olan destek ağını genişletmeye davet etti.

Serap Başer, Projenin Baş Kahramanları olarak, Gülay Demirel ve Ebba Lohmann’a plaketlerini verirken, yine proje kapsamında fizyoterapi, hekimlik, sağlık, spor, eğitim alanlarında destek veren kurum ve kişilere de plaketler verildi.

KAYNAK: DOĞUŞ HABER