ANTALYA TURNUVASINI, TENİSÇİLERİMİZİN KALEMİNDEN OKUYALIM

  Antalya turnuvasına gönderdiğimiz arkadaşlarımızın başarılarını kendilerinden dinlemeyi istedik ve bizi kırmayarak hissettiklerini ve başarılarını kaleme aldılar…

 Şubat 2009’dan beri tekerlekli sandalye tenisi oynuyorum. Mayıs ayında 1. uluslararası tekerlekli sandalye tenis turnuvasına Marmaris’te katılmıştık. 3 aylık bir çalışma sonucu hem teklerde hem çiftlerde 3. olmuştuk. Haftada 1–2 saat çalışma ile Ekim ayında 2. si düzenlenen Antalya Open Tekerlekli Sandalye Tenis turnuvasında çiftlerde takım arkadaşım Gülçin Erdiş ile 2. olduk. Irak, İran, Yunanistan, İngiltere gibi dış ülkelerden katılımcıların yanında İzmir ve Ankara’dan da katılımcılar vardı ve antrenman olanakları bizden daha iyi olduğunu gördük. O yüzden bu ödül bizim için çok anlamlı. İnşallah antrenman olanaklarımız daha iyi olur. Spor yapmak çok güzel, hayatıma renk kattı, kendimizi çok daha iyi hissediyoruz. Bunun için TOFD  Beykoz Şubesi’nin başlattığı bu çalışmaya ve  emeği geçen herkese çok çok teşekkür .

 

Biz Türk bayan engelli sporcuları olarak şubat ayı itibariyle Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Anadoluhisarı Kampüsün’de haftada 1 gün 1 saat antrenman yapmaya başladık. İlk resmi uluslararası (puanlı) turnuva heyecanını Mayıs ayında Marmaris Open 2009  tekerlekli sandalye tenis turnuvasında yaşadık, yarı finale yükseldik. 2. uluslararası turnuva 23/25 Ekim tarihinde Antalya Alibeyköy tesisinde gerçekleşti, takım arkadaşlarım turnuvayı  çiftlerde 2. olarak tamamladılar. Turnuvada Türkiye, İngiltere, İran, Irak, Yunanistan, Avusturya gibi çeşitli ülke sporcuları  yer aldı.

Turnuva sonrasında Uluslararası tenis federasyonu(ITF) Uzman antrenörü Geraint Richards tarafından kısa bir eğitim alma fırsatı yakaladık.

 Zorluklara rağmen engelli sporcular olarak başarı göstermekteyiz. Teklerde ikinci olan Büşra Ün ve çiftlerde ikinci olan takım arkadaşlarım Jülide Yıldız ve Gülçin Erdiş bunun kanıtı. İmkân verildiği takdir de daha başarılı olacağımıza şüphe yok. Bu imkanlar; antrenman  yapabileceğimiz kort ve gönüllü eğitim verebilecek antrenör olarak belirtilebilir.

 Şu ana kadar bizlerden desteğini eksik etmeyen OFD Beykoz Şubesi, Marina Karaca, gönüllü antrenörlerimiz Sadık Döklü, Erdoğan Tozoğlu ve turnuvaya katılmam için finansal destek sağlayan Callaktif A.Ş.’ye  desteklerinden ve güvenlerinden ötürü çok teşekkür ederim.