TOFD BEYKOZ ŞUBESİ EL SANATLARI KURSU 2.DÖNEM SERGİSİ

 

TOFD Beykoz Şubesi’nin Beykoz Halk Eğitimi Müdürlüğü’yle işbirliğinde başlattığı ve 4 ay süren 2. dönem El Sanatları Kursu’nu başarıyla bitiren 17 üyeye sertifikaları yapılan törenle birlikte takdim edildi.

Yapılan Törene: Beykoz Kaymakamı Cengiz GÖKÇE, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Metin TORUN, Beykoz Milli Eğitim Müdürü Neşat YAYLA, Beykoz Emniyet Müdürü Kaan BAL, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Mustafa KÜL Siyasi Parti Temsilcileri Mahalle Muhtarları Sivil Toplum Örgütleri Temsilcilerinin yanı sıra dernek üyeleri ve aileleriyle çok sayıda Dernek gönüllüsü vatandaş katıldı.

Cumartesi günleri devam eden kurs’a ek olarak Salı, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere açılan ve aynı hafta içinde 4 gün süren 2. kurs daha da başarılı oldu.
Yeni dönem üyeler ilk kursta öğrendiklerini geliştirirken yeni teknikleri de öğrenmiş oldular. Bunların arasında Folyo kabartma, Kumaş üzerine Ebru, Rölyef, Ahşap Boyama, Cam boyama Seramik gibi değişik ham maddeler üzerine çeşitli teknikler uygulamayı öğrendiler.

Sunumunu El Sanatları Kurs Hocası Sevinç GÜNEŞ tarafından yapılan Tören Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, Kursiyerlerden Nazile COŞKUN Kurs ve dernek hakkında duygu ve düşüncelerini aktarımıyla devam etti. Dernek Başkanı Serap BEŞER Dernek Faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdi. Daha sonra söz alan Beykoz Halk Eğitim Müdürü Mustafa KÜL, Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde yaptığımız çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Milli Eğitim Müdürü, Neşat YAYLA; “Derneğin faaliyetlerini yakinen takip ettiğini ve açıldığı günden bu güne geçen zamanda çok başarılı çalışmalar yaptıklarına tanık olduk . Aslında engelli diyoruz;o insanlar engelli değil engelleri aşan güzel insanlar. Bu insanları ben canı gönülden alkışlıyurum biraz sonra yaptıklarını göreceksiniz dedi.

Kürsüye gelen Beykoz Kaymakamı Cengiz GÖKÇE "Bundan 15–20 gün önce bilgisayar kursunun törenini yapmıştık. Bugün de yine güzel bir hizmet olan El Sanatları Kursunun Töreninde sizlerle birlikteyiz. Daha önce bu bölge Ortaçeşme’nin en karanlık bölgelerinden biriydi. Ama bugün her zaman gece ve gündüz aydın ve aydın insanlarla beraber buralar renklendi, ışıklandı. Bu Törene ve kursa emeği geçen tüm insanlara teşekkür ediyorum” dedi

TOFD Beykoz Şubesi’ne yapmış oldukları destekler ve katkılarından dolayı günün anısına Hüseyin KURU, Tarık GÜNEŞ, Şinasi TOKUÇ, Zekeriya GÜNDOĞDU, Pirağa KAVCI, Daniel OHOTSKİ, Sevinç GÜNEŞ, Gurup MELODY, Bedriye AYDOĞDU ve Şenol UZUN’a teşekkür belgesi verildi.

Beykoz Kaymakamı Cengiz GÖKÇE ve Beykoz Konakları Sosyal Yardımlaşma Vakfı Genel Başkanı A.Mahmut DURUK’a TOFD Beykoz Şubesi’ne yapmış oldukları büyük katkı ve destekleri için dernek Başkanı Serap Beşer tarafından Plaket Verildi.

Sertifika Töreninin ardından 4 aylık kurs sonunda el emeği göz nuru el işlerinin Sergilendiği sergi salonunu Beykoz Kaymakamı Cengiz GÖKÇE ve Dernek Başkanı Serap BEŞER tarafından kurdelelerin kesilmesiyle açıldı. Sergilenen ürünleri gören ziyaretçiler ürünlere verilen emeğin ve zamanın karşılığı olarak ne kadar güzel ürünler ortaya çıktığını dile getirdiler.

Gurup MELODY katılımcılara canlı müzik ziyafeti çekerken, törene katılanlara tavuklu pilav, ayran tatlı ve meyveden oluşan ikramlıklar sunuldu…