TOFD BEYKOZ ŞUBESİ AÇILDI

 

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği BEYKOZ ŞUBESİ açıldı. 7 şubesiyle Türkiye’de 10 yıldır hizmet veren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği; İstanbul Anadolu yakasındaki omurilik felçlisi ve ortopedik engelli özürlülere hizmet vermek amacıyla Beykoz Şubesi’ni açtı.

…..Omurilik felçlilerinin sosyal ve fiziki rehabilitasyonlarını sağlayarak topluma daha fazla katılımını sağlamak amacıyla yapımı tamamlanan Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Konakları Sosyal Yardımlaşma Vakfı işbirliğiyle Ortaçeşme Mahallesi’nde inşa edilen yeni merkezde, omurilik felçlisi ve fiziksel engelli Anadolu yakası sakinlerine mesleki eğitim, sağlık, spor ve kültürel alanlarda rehabilitasyon hizmetleri verilecek.

16 Haziran 2006 Cuma günü hizmete giren merkezin açılışına Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, AKP İstanbul Milletvekilleri Ali İbiş, Hüseyin Besli, Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş, Beykoz Konakları Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Duruk, özürlü vatandaşlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Toplam 500 m2 alan üzerine kurulu OFD binasında fizyoterapi, hukuki danışmanlık, bilgisayar eğitimi, ahşap boyama, karakalem ve yağlıboya resim kurları verilecek.

Açılışta söz alan Nimet Çubukçu özürlüleri ilgilendiren hakların sosyal politikaların en önünde yer alması gerektiğini belirterek özürlülük ve özürlüler konusunda Türkiye’nin son yıllarda zihniyet değiştirdiğini yasalarda yapılan değişikliklerle pek çok alanda yeni haklara kavuşulduğunu söyledi.TOFD Beykoz Şubesinin de bu anlamda çok yararlı hizmetler vereceğine olan inancını dile getirdi.