Tekerlekli sandalye tenisi dünya kupası : TÜRKİYE

Bu yıl 26.’sı düzenlenen Dünya Tekerlekli Sandalye Tenis  Şampiyonası  Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç mevkiinde bulunan Ali bey Club Manavgat Tesisleri’nde başladı.

Şampiyonaya Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Hırvatistan, Ekvator, Fransa, Büyük Britanya, Almanya, İran, Irak, İsrail, İtalya, Japonya, Güney Kore, Hollanda, Yeni Zelanda, Polonya, çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, Slovakya, İspanya, Srilanka, İsveç, İsviçre, çin Halk Cumhuriyeti, Tayland, ABD ve Türkiye’den 64 takım ve yaklaşık 400 sporcu katıldı.

antalya1
Turnuva direktörlüğünü Tekerlekli Sandalye Tenis Menajeri Dianne Elaine Fowler’in yaptığı ve 28 hakemin görev yaptığı şampiyonada tahsis edilen 16 kortta, 7 gün boyunca günde 60’a yakın maç oynandı. Şampiyonaya Takım Antrenörü Ayhan çelik ve Takım Koçu Deniz Taş nezaretinde çift idman yaparak ve en iyi şekilde hazırlanan Tekerlekli Sandalye Türk Tenis Milli Takımı, gençlerde Fatma Büşra ün ve Osman Tarın, bayanlarda Yeliz Erkış ve Ebru Bulgurcu, erkeklerde İbrahim Batmaz, Turan Akalın ve Muharrem çakmak ve yedek oyuncu Ömer Erkış’tan oluşan takımla mücadele etti
Tekerlekli sandalye tenisi dünya kupasına bu sene ilk kez Türkiye ev sahipliği yaptı. Dünyanın en iyileri Antalya Manavgat da konuk oldular. Oyuncularımız ellerinden geldiğince ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştılar. Fakat Türkiye olarak  maalesef dereceye girememişlerdir. Kendilerine birdahaki turnuvalarda başarılar diliyoruz.

Dünya Tekerlekli Sandalye Tenis Şampiyonası sonuçları

Erkek Grup

1. Karşılaşmada
İSVEÇ 1.
HOLLANDA 2.
FRANSA 3. olmuştur

Erkek Grup
2 Karşılaşmada
KOLOMBİYA 1.
ARJANTİN 2. olmuştur

Kadınlar grup :
HOLLANDA 1.
JAPONYA 2.
TAYLAND 3. olmuştur

Genç Grup (junior):
HOLLANDA 1.
İSPANYA 2.
AVUSTURALYA 3. olmuştur

Quad Grup :

AMERİKA 1.
İSRAİL 2. Olmuştur
Erkek Grup  1 :  İSVEÇ
antalya2

1.Kadınlar grup : HOLLANDA 1.


antalya3

 

Erkek Grup 2 :   KOLOMBİYA 1.
antalya4

TÜRKİYE OMURİLİK FELÇLİLERİ BEYKOZ ŞUBESİ OLARAK TÜM SPORCULARA BAŞARILAR DİLİYORUZ….