Tekerlekli Sandalye Tenis Balkan Şampiyonası 6-9 Ekim 2010

Türk Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı Balkanlar’da Bay ve Bayanlarda birincilik, çiftlerde ve junior müsabakalarında ikincilik ile  şampiyonluklarını ilan ettiler..OFSK lisanslı oyuncumuz Ebru Bulgurcu’nunda yer aldığı Milli Takım kadrosu Büşra Ün, Turan Akalın, Muharrem Çakmak, İbrahim Batmaz ve Osman Tarın’la Bulgaristan’a gittiler. Turnuvada Milli Takım Antrenörü Ayhan Çelik ve Deniz İsmail Taş oyuncuları yalnız bırakmadılar. Dianne Fowler’ın menejerliğini yaptığı turnuva, kötü hava şartları nedeniyle zorlu geçti. Setler finale kadar tek setten oluştu. Final ise iki set  beraberlik durumunda super tie break olarak yapıldı.
Balkan Tenis Turnuvası sonuçları şöyle gerçekleşti:

Tek Bayanlar da Büşra Ün birincilik

Tek Erkeklerde Turan Akalın birincilik

Çiftlerde Muharrem Çakmak  ve Turan Akalın ikincilik

Çocuklarda Osman Tarın ikincilik kupalarını kaldırdılar.

İbrahim Batmaz ve Muharrem Çakmak Teklerde üçüncülüğü paylaşmışlardır.

Ebru bulgurcu teklerde üçüncü olmuştur.

Federasyonun maddi imkânsızlıklarından dolayı maddi olarak destekleyemediği turnuvada oyuncular kendi masraflarını karşılayarak turnuvaya katıldılar. Federasyon millilerimize pasaport işlemlerinde desteğini esirgemedi.

 

Tekerlekli sandalye tenisine gönül veren sporcularımıza ve maddi manevi destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür ederiz .. Tenisçilerimize ülkemizi en iyi şekilde temsil ettikleri ve kazandıkları başarılarından ötürü tebrik ederiz.