Sivil toplum örgütleri hükümet konağında

 

Görevine başladığı gün itibariyle oldukça yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşayan Beykoz’un yeni Kaymakamı Aydın Ergün, sivil toplum kuruluşlarını ve Saadet Partisi Yönetim Kurulu’nu ağırladı.


ÖSEV Başkanı Özer Odabaşı, Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Av. Ferda Kazancıbaşı, Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Haldun Soytürk, Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Asım Özdemir, Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şube Başkanı Serap Beşer, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Yüksel Kılıç, Kanlıca Eğitim ve Çevreyi Koruma Derneği Başkanı Erdal Direğin, ADD Beykoz Şube Başkanı Fisun Sökmez, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Beykoz 1908 AŞ Başkanı Frederik Novviçki’den oluşan heyet, Ergün’e yeni görevinde başarılar diledi.

 

Beykoz’da eğitim ve sağlıkta yapılan hizmetlerden herkesin eşit olarak yararlanması hakkında fikir alış verişinde bulunulduğu ziyarette, Kaymakam Ergün’ün özürlülerle ilgili yapmış olduğu konuşmasında, konu üzerindeki hassasiyetini vurguladı.

 

Sivil toplum temsilcileri, amaçlarını kısa cümlelerle dile getirdiği ziyarette, Kaymakam Ergün, meslek hayatındaki en sıcak karşılamanın Beykoz’da gerçekleştiğini söyledi.

 

 

Beykoz’a gelmeden önce İstanbul hakkında ciddi tereddütleri olduğunu ifade eden Kaymakam Ergün, 5 gün içinde bu düşüncesinin yok olduğunu ve bunun sebebinin de, ziyarete gelen insanların olduğunu belirtti.

 

 

Beykoz’da 3,4,5 ve 6 yaş grubuna hitap eden bağımsız anaokulu bulunmadığını gözlemlediğini belirten Kaymakam Ergün, Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu görüşmeler sonucunda bina ve arsa probleminden dolayı bunun gerçekleştirilemediğini öğrendiğini söyledi.

 

 

ÖSEV Başkanı Özer Odabaşı’nın, kendi derneklerinin Üsküdar’da okul bahçelerinde prefabrik anaokulu projesini yürürlüğe geçirmeye çalıştıklarını belirtmesine cevaben, okul bahçelerinin imkanları doğrultusunda bu projeyi Beykoz’da da yapılabileceğini ifade eden Kaymakam Ergün, “önemli olan arsanın bulunarak, projelendirilmesi. İyi bir projeniz varsa zaten ekonomik anlamda size destek veren çıkıyor” dedi. 

 

 

Beykoz’da gördüğü tek sıkıntının imar probleminden dolayı araziden kaynaklanan sıkıntılar olduğunu kaydeden Kaymakam Ergün, çalışma hayatında iki konu üzerinde yoğunlaştığını belirterek, birincisinin milli eğitimle ilgili konular, ikincisinin ise sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarının artması sonucu özürlüler ve durumu iyi olmayan ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırıcı projelere yönelik çalışmalar olduğunu söyledi.

 

 

Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi’nin açmış olduğu el sanatları kursunda yapılan el emeği göz nuru ahşap boyamayı Kaymakam Ergün’e hediye eden Dernek Başkanı Serap Beşer, “engelliler için duyarlı olduğunuzu görmek beni çok memnun etti. Özellikle kamu binalarının bizlere uygun olmasını ve diğer yerlerinde bundan örnek almasını istiyoruz” dedi.

 

 

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün ikinci ziyaretçisi ise Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci ve yönetim kurulu üyeleri oldu.

 

Saadet Partisi Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Avşar, Abdullah Derinoğlu, Ekrem Tuncer ve Mehmet Demirtaş ile birlikte ziyaret eden Başkan Salih Birinci, ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları hakkında görüşlerini dile getirdi.

 

Beykoz’un diğer ilçelerden farklı bir ilçe olduğunu kaydeden Başkan Birinci, son zamanlarda yaşanılan terör olaylarında Beykoz’un etkilendiğini kaydetti.

 

 

“Teröre lanet, Şehitlerimize saygı ve Cumhuriyetimize bağlılık” adı altında yapılan yürüyüşün herhangi bir sorun yaşanmadan gerçekleştirildiğini dile getiren Başkan Birinci, “ülkemiz hassas günler yaşıyor. Bu ülke hepimizin ülkesi. Şehitlerimiz asla ölmedi” dedi.

 

Sözlerinin sonunda Türk insanının birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu, yıllar önce zaten gösterdiklerini kaydeden Kaymakam Ergün, bunu konuşmaya bile gerek olmadığının altını çizdi.

 DOST BEYKOZ