Özürlüler Haftası

 


Beykoz’da Çeşitli Etkinliler Düzenlendi

AKP Beykoz İlçe Teşkilatının 10-16 Mayıs Özürlüler Haftası dolayısı ile Beytaş Restaurantta engelliler ve aileleri için "Engelleri Birlikte Aşacağız" diyerek bir moral gecesi düzenledi.

Programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK, Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi DİLMAÇ, Beykoz Sağlık Grup Başkanı Şahin ÇINAR, Beykoz İlçe Başkanı Adem SEFER, OFD Başkan Yardımcısı Saniye EFE, AKP Meclis Üyesi Birzat MERMER ve Neslihan AYDOS ile bir çok partili katılım gösterdi.

Gecede kısa bir konuşma yapan Yücel ÇELİKBİLEK; hiç kimsenin kendisini suçlu görmemesini, engellilere uzanan ellerin günümüzde daha çok olduğunu, bunun da en güzel Devlet in bakışı ile olduğunu ifade etti.

Beykoz sağlık Grup Başkanı Dr. Şahin ÇINAR daha sonra bir konuşma yaptı, ÇINAR; Hekim olması dolayısı ile engelli vatandaşlara ayrı bir hassasiyeti olduğunu belirtirken "engellilere olan ilgi ve alaka o ülkenin medeniyetini gösterir" sözleri ile ifade etti.

Hayatının ileriki yıllarında yaşanan bir talihsiz olay ile engelli olan İsmail ŞENKAL da duygu ve düşüncelerini şöyle aktardı; engelli olarak hayatının bitmek değil de yeniden başladığını, her insanın birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak "hayata küsmek yerine engelli olarak yapacak daha çok işimiz var" diyerek hayata olan bağlılığını bu sözlerle belirtti.

Beykoz OFD Başkanı Serap BEŞER in rahatsızlığından dolayı katılamadığı gecede Başkan yardımcısı Saniye EFE temsil etti. EFE konuşmasında; çocukken geçirdiği bir rahatsızlık nedeni ile engelli kaldığını, kendisinin de hayatta yapacak çok iş olduğunu belirtirken "zoru başardık, imkânsıza az kaldı" diyerek her şeyin maddiyat olmadığını, dostlukların daha önemli olduğunu vurguladı.
Gecenin ilerleyen saatlerinde sanatçı eşliğinde eğlenerek, şarkılar söylendi, şiirler okundu ve hediyeler dağıtıldı.

 PAZARTESİ,25 MAYIS 2009 – ÖZGÜN HABER