Omurilik felçlileriyle sevgi sohbetleri

 

Beykoz Omurilik Felçlileri Derneği “Sevgi Sohbetleri” adı altında düzenlediği etkinlikle ünlü konuklara ev sahipliği yapıyor.


Beykoz Omurilik Felçlileri Derneği’nin sanat danışmanı olan Ülkü Erakalın’ın organize ettiği etkinlikte, Ediz Hun misafir konuk olarak katıldı. 15 günde bir düzenlenen ‘Sevgi Sohbetleri’ adı altında bir araya gelen omurilik felçlileri hayat hikayelerini anlatarak, resim, şiir vs. gibi yetenekleri olanlar da, yeteneklerini sergileme imkanı buldu.

 

Omurilik felçlisi Yılmaz Özyıldız, Ülkü Erakalın için yazdığı şiiri okuyarak, Erakalın’a duygusal anlar yaşattı. Omurilik felçlisi olan insanların evlerinde kapalı kalmaması gerektiğini ve bunun içinde çeşitli etkinlikler düzenlediklerini beyan eden Erakalın sözlerine şöyle devam etti:  “Her yıl Kayra Sineması’nda düzenlenen ‘Ramazan Eğlenceleri’ni bu yıl Beykoz Düğün Salonu’nda yapacağız. Bu sayede eğlencelere omurilik felçlisi olan insanların da katılımını sağlayacağız.”

 

 
 

Ünlü sinema sanatçısı Ediz Hun’da kendi yaşamından kesitler vererek, insan hayatında moralin ve azmin ne kadar önem arz ettiğini ifade etti. İnsanın başına gelenlerin takdiri ilahi olduğunu söyleyen Ediz Hun, “Niçin ben, niçin ben demeyin. Çünkü sağlıklı bir çok insan sizin kadar mutlu değil” dedi. Sözlerini bir şiir okuyarak tamamlayan Ediz Hun, hayatın tek bir adı olduğunu, onunda ‘Sevgi’ olduğunu kaydetti.