Omurilik felçlileri yürüdü !…

 

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi’nin Özürlüler Haftası nedeniyle düzenlediği yürüyüşe bazı sivil toplum örgütleri de destek verdi.


Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi, Özürlüler Haftası nedeniyle bir yürüyüş düzenledi. Beykoz rıhtımından başlayan yürüyüşe sivil toplum örgütleri de destek verdi.

 

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Özürlüler Haftası’nda, halkın özürlü vatandaşlara yönelik duyarlılığını arttırmak amacıyla bir yürüyüş düzenledi. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı yürüyüşte Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül de kısa bir süre özürlülerle birlikte yürüdü.

  

Türkiye Omurilik Felçlileri’nin bu organizasyonuna bazı sivil toplum örgütleri de duyarsız kalmayarak destek verdi. Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün eşi Necla Ergün, Özseçkin Vakfı (ÖSEV) Başkanı Dr. Özer Odabaşı, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) Başkanı Gülay Demirel, Beykozlu Ardahanlılar Dernek Başkanı Alaattin Kılıç’ında destek vermiş olduğu yürüyüş Beykoz Belediyesi önünde son buldu.

 

 

Burada bir basın açıklaması yapan Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şube Başkanı Serap Başer, yürüyüşü; Özürlüler Haftası nedeniyle vatandaşın ilgisini çekmek adına düzenlediklerini ve her vatandaşımızın bir omurilik felçli adayı olduğunu hatırlatmak istediklerini kaydederek, “engellileri engelli yapan içinde bulundukları koşullardır” dedi.

 

 

Omurilik felçlilerinin yürüyüşüne Ümraniye şubesinden de katılım olduğu belirtilirken, katılımcılar; “Haberiniz var mı Engelleri aşmak için yürüyoruz. Gerçekleri görmek istiyorsan yüreğindeki engeli kaldır. Bir engelde sen kaldır. Engelleri aşmak için hizmette bizde varız”  yazılı pankartlar taşıdı.