OFD’yi soydular

 

OFD binasına gece giren hırsızlar tarafından Beykoz Belediyesi’nin hizmete açtığı Bilgi Evi’nden 6 adet monitör, klavye ve mouslarıyla birlikte çalındı.Ortaçeşme’de bulunan Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi (OFD) binasına gece giren hırsızlar tarafından Beykoz Belediyesi’nin hizmete açtığı Bilgi Evi’nden 6 adet monitör, klavye ve mouslarıyla birlikte çalındı.

 

Sabah saatlerinde OFD binasına gelen yetkililer Bilgi Evi binasının arka kısmına bakan demir kapısının açık olduğunu görünce şok yaşadılar. Bilgisayar monitörleri, klavyeler ve mousların çalındığını gören yetkililer hemen polise haber verirken, dernek binası içerisinde bulunan bağış kumbarasının içindeki paraların da kumbaranın kırılması suretiyle çalındığı görüldü.

 

Olay yerine gelen emniyet güçleri parmak izi aramasında hiçbir bulguya rastlamazken, hırsızların eldiven kullanmış olabileceği ihtimali üzerinde durdular.

 

 


Konuya ilişkin görüşünü aldığımız yetkililer olay karşısında şaşkınlığını gizleyemezken, bağış kumbarasını dahi kırarak içindeki paraları çalacak kadar insanlığını kaybetmiş olan hırsızların en kısa sürede yakalanmalarını ümit ettiklerini söyledi.

 


DOST BEYKOZ