LİONSLARDAN TOFD BEYKOZ’A ALTIN VE GÜMÜŞ İŞLEME ATÖLYESİ

 

Lions 118 Y Yönetim Çevresi Engellilere Destek Komitesi, Beykoz Omurilik Felçliler Derneği bünyesinde altın ve gümüş  işleme kuyumculuk atölyesinin açılışını yaptı. Çiftehavuzlar, Çatalçeşme ve Beykoz Lions kulüp üyelerinin katıldığı  açılışta atölyenin, engelli dostlarımızı meslek sahibi kılma ve üretime yöneltmesinin amaçlandığı ve yıl boyunca sarf malzemeleri, eğitmen temini ve bu konudaki tüm ihtiyaçların Lionsların desteğiyle sağlanacağı belirtildi.

TOFD Beykoz Şube Başkanı Serap Beşer’le birlikte açılışı yapan Lions 118 Y Yönetim Çevresi Engellilere Destek Komitesi Başkanı Nalan Kızılırmak basının sorularını yanıtlarken; “amacımız bu atölyeyi açıp bırakmak değil. Başlangıçta bir süre mali destek de vereceğiz. Sonrası için de bağış vs. ile devamını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Gümüş işlemenin bir kişi için dokuz ayda 1 kilo 200 gram gümüş anlamına geldiğini söyleyen Kızılırmak, bunun da maddi karşılığının 700 YTL olduğunu belirterek, “bir sivil toplum kuruluşu olarak bizim ilk adımımız bu atölyeyi kurmak, kaç miktarsa rakamı onu bağışlarla sağlamak ve çocuklarımıza ve gençlerimize kazandırmaktı. Bunun devamında da aynı gönüllü görevli arkadaşımız burayı takip edecek ama bizle bu iş bitmez. Belediye başkanı, kaymakam, yöre halkının desteği lazım” diye konuştu.

Atölyenin açılışının ardından TOFD üyelerinin yaptığı el sanatları sergisini gezen Lions gönüllüleri, 22 Haziran’da düzenlenecek sergi ve araç kampanyasında tekrar buluşmak üzere dernekten ayrıldılar. 


 

17 Haziran 2007 – (Erkan İzci / Bilgi Beykoz)