İZMİR OPEN TENİS TURNUVASI 2010

İzmir Open Turnuvası 21-24 Ekim tarihleri arasında Balçova Termal Otel kortlarında gerçekleşti.Turnuva’ya Milli Takım oyuncusu olarak Omurilik Felçlileri Spor Kulübümüz sporcularından Ebru Bulgurcu, Jülide Yıldız ve ilk kez milli forma giyen Gülçin Erdiş katıldılar. Ebru Bulgurcu turnuvaya çalışmış olduğu Callaktif Şirketi’nin ulaşım sponsorluğunda katıldı. Bizleri sevindiren bir konuda sağlık sorunlarından ötürü 3-4 ay ara verdikten sonra Jülide’nin kortlara aynı performansla dönüşü oldu.

Tüm sporcular ilk gün kısa antrenman yaparak kortları tanımaya çalıştılar .. 22 Ekim sabah saatlerinde turnuva tüm heyecanı ile başladı. Puanlı olması nedeni ile oldukça önem taşıyan turnuvada Ebru Bulgurcu teklerde ve çiftlerde kendisi için önemli puanlar kazandı. Turnuvanın ilk günü teklerde Mısırlı rakibi GABER, Saimaa Samy’ ı 6-0,  6-2 ‘lik setlerde 2-0  mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Sonrasında turnuva birincisi Rus oyuncu BAKHMATOVA, Natalia ile karşılaştı ve  6-0 ve 6-0 lık setlerde mağlup oldu.

Jülide teklerde Irak’ tan Zeynep ALWAN ile karşılaştı ve kaybetti.
Gülçin teklerde KOROTKINA Eugenia ile karşılaştı ve maçı Rus oyuncu 6-0 , 6-0 aldı.

Aynı gün Ebru Bulgurcu ve Jülide Yıldız çiftler maçına çıkarak Mısır ve Irak ikilisi Alvan ve Gaber ile karşılaştı ve Türkiye lehine sonuçlandı. Setler   6-2,  5-7,  10-5 yani 2-1 olarak sonuçlandı.

Gülçin Erdiş çiftlerde partneri Neşe Aydemir ve karşı takım oyuncuları Rus KOROTKINA Eugenia partneri Sinem Öntürk ile karşılaşma sonucu KOROTKINA-Sinem ikilisi setleri 5-7 , 2-6  yani 2-0 olarak maçı aldılar.

Oyuncularımız Ebru Bulgurcu ve Jülide Yıldız çiftlerde yarı finale yükseldiler. Yarı finalde Turnuva birincisi Rus  BAKHMATOVA, Natalia  ve Türkiye’den Büşra ÜN ile karşılaştılar.Maç 6-0 ve
6-0’lık setlerle 2-0 olarak sonuçlandı.

Turnuva tüm sonuçlar  ise ;

Erkeklerde birinci : MAMIPOUR, Hossein (IRan)  Turnuva

Çift erkeklerde  birinci  :MAMIPOUR, Hossein (IRan) /  YAGHOUBI, Mohammad Reza (Iran)

Tek bayanlarda birinc i:  BAKHMATOVA, Natalia (RUSYA) Birinci

Çift bayanlarda birinci : BAKHMATOVA, Natalia (RUSYA) /  ÜN Busra (TURKİYE)

Çocuklarda birinci :  THALIJ, Talib Muhammed (IRAK)