Gönüllerince Eğlendiler

 

3 Aralık DünyaÖzürlüler Günü nedeniyle Şahin Köktürk Spor Salonunda düzenlenen şenlikte tüm engelliler gönüllerinde eğlendiler ve mutlu bir gün yaşadılar

Beykoz Belediyesi ve Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi öncülüğünde yapılan şenliğe Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz emniyet Müdürü Hakan Boydak, CHP ilçe başkanı Ayten Kayalıoğlu, DSP İlçe başkanı Süha Pekkip, AKP ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleri Adnan Güner, Semra Zeynep Sağlar,  İhsan Sabri Öksüz, Polis Vakfı Başkanı Ayhan Şişman, Cevahir Özel Eğitim Okulu öğretmen ve öğrencileri ve çok sayıda vatandaşın katıldı. Şenlikte açılış konuşmasını yapan OFD Beykoz şubesi başkanı serap Beşer 3 Aralık dünya özürlüler gününü sıradan bir gün olmaktan çıkarıp şenlik havasında kutlamak istedik. Bunun için bize desteklerini sunan belediyeye ve başkanımız Muharrem Ergül’e teşekkür ederim dedi. Daha sonra kürsüye gelen Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül şunları söyledi;


"Hepimiz özürlü doğmayız. Ama hepimiz özürlü veya sakat olabiliriz. Önemli olan kafalar sağlam olsun, anlayışlı olsun. 2004 yılında Beykoz’da engelli arkadaşlarımız evlerinden dışarı çıkamaz durumdaydılar. Çoğunun arabası yoktu. Arabası olanlarda kendilerini eve hapsetmişler dışarı çıkmak istemiyorlardı. Biz OFD ile yaptığımız ortak çalışma sonucu bu arkadaşlarımız rehabilite ettik ve topluma kazandırdık. Şimdi hepsi evden çıkıyor, sinemaya, tiyatroya gidiyor ve spor yapabiliyorlar. Senede bir gün engelliye şefkat göstermekle bu iş olmaz. Bizler elimizden geldiğince onlara yardımcı olalım, onlara arkadaş olalım. Sizleri engellilerin sorunlarını anlamaya ve onlara destek olmaya çağırıyorum. Unutmayalım ki bizde her an onların arasına katılabiliriz."Beykoz Belediyesi Karadeniz yöresi halk oyunları ekibi kemençe eşliğinde seyircilere bir gösteri sundu.
Daha sonra sahneye çıkan popçu Gülay söylediği şarkılar ve oyunlarıyla salonu coşturdu ve engellilere unutulmaz dakikalar yaşattı.
Beykozlu ses ve saz sanatçısı Burhan Yıldırım’da kendine özgü türkü ve repertuarıyla engellilere müzik ziyafeti sundu. Finalde sahnede oynayan engellilere CHP ilçe başkanı Ayten Kayalıoğlu ve Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün eşi Necla Ergün’de onlarla birlikte oynadı ve mutluluklarına ortak oldu.