GİDECEĞİM YERE BENİ GÖTÜRÜRMÜSÜN?

T.O.F.D Beykoz Şubesi “Gideceğim Yere Beni Götürür müsün?” Kampanyasına destek sağlamak ve derneğimizin tanıtımı için düzenlediğimiz Gecemizi seçkin konuklarımızın katılımıyla 21 Mart 2008 Cuma günü Anadoluhisarı’nda bulunan Sabancı Öğretmenevi’nde gerçekleştirdik.

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Eşi Nejla Ergün, Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Başkan Yardımcıları Ali Bilir, Yüksel Baki, İhsan Sabri Öksüz ve birçok seçkin konuğumuzun katılımıyla gerçekleştirildi.

Tanıtım gecemizde bizleri Beykoz Sivil Toplum Kuruluşlarının değerli temsilcileri de katılımlarıyla onurlandırdılar. Sayın Bakanımız ve diğer konuşmacıların ardından engelli folklör grubunun yaptığı muhteşem gösteri, TOFD Engelli Korosu ve Ayşe Tunalı’nın birlikte verdikleri mini konser ve davetlilerimizin coşkulu katılımlarıyla keyifli bir dostluk ve kaynaşma gecesi yaşandı.

Sn. Nimet Çubukçu “Ulaşamadığımız Engelli Kalmasın” Kampanyasında

Devlet Bakanı Sayın Nimet Çubukçu’ya hediye ettiğimiz kendisinin ve otistik engelli bir çocuğun resminin olduğu çerçeve, Bakanımıza duygulu anlar yaşattı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi’nin, “Ulaşamadığımız Engelli Kalmasın” kampanyasına katılan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu: “Özürlüler konusunda Türkiye’de bir ciddiyet ve zihniyet değişimi, dönüşümü yaşandı.” dedi. Derneğin Sabancı Öğretmenevi’nde düzenlediği programa katılan Devlet Bakanı Çubukçu, özürlülerin Haklarının bilinmesi ve bu konudaki bilincin artırılmasının önemli olduğunu kaydetti.

Türkiye nüfusunun yüzde 12,8’inin özürlü olduğunu hatırlatan Çubukçu, “Özürlüler konusunda Türkiye’de bir ciddiyet ve zihniyet değişimi, dönüşümü yaşandı. Özürlülerin eğitimi, istihdamı 5 yıl içinde daha da artmıştır.
Omurilik Felçlileri Derneği olarak Sizler, bizim topluma anlatmaya çalıştıklarımızı anlatıyorsunuz. Sizi bu yüzden kutluyorum. Elbirliği içerisinde bu sorunlar daha çok aşılacak ve ilerlemeler katedilecek.” diye konuştu.
Gecenin sonunda Kampanyamız için önemli gelişmeler yaşandı ve aracımızı temin edebileceğimize dair güzel sözler aldık çok değerli ve duyarlı konuklarımızdan…

Derneğimiz bu kampanyanın sonunda temin edilecek ikinci engelli ulaşım aracı ile, çok daha fazla üyemize, çok farklı hizmetler verecek olmanın hazzını yaşamaktadır