Gideceğim yere beni götürür müsün?

 OFD Beykoz Şubesi, Kaymakam Aydın Ergün başkanlığında düzenlemiş olduğu toplantıda OFD’ye alınması düşünülen arac için destek istedi.

 Birçok sivil toplum örgütünü temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şube başkanı Serap Beşer, yapmış oldukları çalışmalardan söz ederek kendilerine gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu kaydetti. Beykoz’da sosyal dayanışma alanında yapılan birçok toplantıya öncülük etmesiyle tanınan Dr. Özer Odabaşı’da, Beykoz’da bu tarz kurumlara destek verenlerin sayılarının az olduğunu ve yapılacak organizasyonlarla destek alanının genişletilmesi gerektiğini söyleyerek, güçlü sivil toplum örgütü ve temiz siyaset vurgusu yaptı.

OFD’nin “Gideceğim yere beni götürür müsün” sloganıyla hazırladığı, “Yapbozumuzun bir parçasını da siz tamamlayın” kampanyası kapsamında alınması düşünülen araç için sivil toplum örgütlerinden destek istenen toplantıya, eşi Necla Ergün ile birlikte katılan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün öncülülük etmesi kampanyanın sivil toplum örgütlerince ilgi görmesine katkı sağladı.

 

Diğer yandan 21 Mart 2008 Cumartesi günü Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevi’nde yine bu paralelde destek sağlamak amacıyla Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’nun da katılacağı bir gece yapılacağı açıklandı. Bu gecede elde edilecek gelirle, İstanbul’un Anadolu Yakasında olan diğer OFD’lilere ulaşımlarını kolaylaştıracak araçlar alınacağı söylendi.

OFD Beykoz Şubesi’nde yapılan toplantıya; Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Yüksel Baki, Ardahanlılar Dernek Başkanı Alaattin Kılıç, Beykozlu Doğu karadenizliler Derneği Yönetin Kurulu üyesi Erdal Öztürk, Kars Ardahan Iğdır Dernek Başkanı Metin Yıldız, Beykoz Muhtarlar Dernek başkanı Yüksel Kılıç, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Beykoz Vakfı başkanı Şaban Tören, Anadoluhisarı Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ferda Kazancıbaşı ve spor kulüplerinden de temsilciler katıldı.

Öte yandan bu çalışmaya destek vermek isteyen kişi veya kurumların OFD Beykoz Şubesi’ne müracaat edebileceği belirtildi.

DOST BEYKOZ