Ergül’den engellilere güzel haber

Ergül, Rüzgarlı Bahçe’de bulunan Özürlüler Merkezi’nin fiziki yapısı uygun olmadığı için Ortaçeşme’de bulunan OFD’nin yakınlarına taşınacağını söyledi.


3 Aralık Dünya Özürlüler Günü münasebetiyle Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve Beykoz Kadın Dayanışma Merkezi (KDM) Başkanı Ayşe Ergül Rüzgarlı Bahçe’de bulunan Özürlüler Merkezi ve ardından OFD Beykoz Şubesi’ni ziyaret etti. Ergül’e KDM Başkanı Ayşe Ergül, Başkan Yardımcıları Yüksel Baki, Metin Torun, Danışmanı İhsan Sabri Öksüz ve KDM Gönüllüleri eşlik etti.

 

Özürlüler Merkezi’nde yetkililerden bilgi alan Başkan Ergül ve kurmayları binanın fiziki yapısının engelli vatandaşlar için uygun olmadığının iletilmesi üzerine bu merkezin de Ortaçeşme’de bulunan OFD’nin yakınlarına taşınması gerektiğini ve bunun için girişimlere başlayacaklarını söyledi.

 

 

Buradaki ziyaretinin ardından Omurilik Felçlileri Derneği’ne geçen Başkan Ergül ve berberindekiler, OFD’de engelli vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini dinlediler. OFD Beykoz Şube Başkanı Serap Başer’in fiziki koşulların kendileri için en büyük engel olduğunu, bu konuyla ilgili bir takım yasal düzenlemeler yapılmış olmasına rağmen adım atılmamış olduğunu işaret etmesi üzerine Ergül, bu sorunun farkında olduğunu söyleyerek şöyle konuştu; “maalesef kamu binalarının hepsinde geçmişten gelen bu sorunu yaşıyoruz. Engelli vatandaşlarımız Belediye olsu, Kaymakamlık olsun, Emniyet veya Milli Eğitim olsun hiçbir kuruma ulaşamıyor. Belediye olarak Beyaz Masa’ya müracat eden tüm engelli vatandaşlarımızın işlemlerini oradan hallediyoruz. Beni ziyarete gelen engelli vatandaşlarımızı da ben aşağıya inerek karşılıyorum” dedi.

 

 

Ergül, “Belediye Binasına engelliler için asansör yaptıracağım”

 

Engelli vatandaşlarımızın en büyük engeli kişi veya kurumlara ulaşmakta yaşadığını, cadde ve sokaklardaki yay kaldırımı düzenlemelerinin engelli vatandaşlar düşünülmeden yapıldığını ifade eden OFD Başkanı Beşer, Belediye Binası’nın üst katlarına çıkamadıklarını ifade etti. Başkan Ergül, Teknik Başkan Yardımcısı Metin Torun’a engelliler için özel bir asansör ve bina içindeki merdivenlerin de engellilere uygun hale getirilmesi konusunda talimat verdi.

 

 

Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve KDM Başkanı eşi Ayşe Ergül gönüllü KDM çalışanları ile birlikte engelli vatandaşlara bazı hediyeler verirken, hepsiyle tek tek ilgilendi.