Emniyet camiasından Polis Haftası ziyaretleri

Beykoz Emniyet Müdürü Kaan Bal ve bazı emniyet mensupları , Polis Haftası nedeniyle Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe’yi ve iki huzur evini ziyaret etti.


Bir ülkenin sükûn, güvenlik ve düzenini sağlamak ve korumakla görevli olan polis mensuplarının haftasında bir hafta boyunca yapılacak etkinlikler içerisinde Beykoz Emniyet Müdürlüğü ilçede bir takım ziyaretlerde bulundu.

 

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Kaan Bal, 10 Nisan Polis Haftası münasebetiyle Beykoz Kaymakamlığı’na, Omurilik Felçliler Derneği’ne, Buket ve Göksu Huzur Evi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

 

 

İlçe Emniyet Müdürü Kaan Bal; müdür yardımcısı ve emniyet amiri Güven Keskin, başkomiser Ülgen Karabey, polis memurları Asiye Bostan, Alev Uğur, Döne Türkay, Hasan Sarıca ve İbrahim Şentürk’ten oluşan heyetle ilk önce Kaymakam Cengiz Gökçe’yi makamında ziyaret etti. Gökçe tarafından kapıda karşılanan Bal, birlikte çalışmaktan çok memnun olduğunu kaydederek, polisin kanun neyi gerektiriyorsa onu yapmak zorunda olduğunu belirtti.

 

 

Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe ise Bal’ın bu sözleri karşısında, polis teşkilatı’nın çok başarılı çalışmalar sergilediğini kaydederek şunları söyledi: “Beykoz gerçekten huzurlu bir yer. Bunun sebeplerinden biride emniyet güçlerinin başarılı çalışmalarıdır. Polis teşkilatından memnunum. Sizlerle çalıştığım için bende çok mutluyum.”

 

 

Polisliğin zor bir görev olduğunu da sözlerine ekleyen Gökçe, “Toplumda örgütlenmeler artan nüfusla beraber değiştikçe, emniyet güçlerine daha çok ihtiyaç duyulmuştur. İstanbul genelinde tabi ki olaylar oluyor ama İstanbul gibi diğer metropol şehirlerini göze aldığımız zaman polis sayısı, suçun niteliği ve faillerin yakalanması yönünden İstanbul polisi başarılı olduğundan, huzurlu bir kent” şeklinde konuştu.

 

 

Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe, Emniyet Müdürü Kaan Bal ve beraberinde ki heyetin kendisini ziyaret etmesine çeşitli hediyelerle karşılık verdi.

 

 

Emniyet Müdürü Kaan Bal bir diğer ziyaretini ise, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi’ne yaptı. Müdür Kaan Bal burada da Dernek Başkanı Serap Beşer ve yardımcısı Erdal Özdemir tarafından karşılandı. El sanatları kursuyla faaliyete başlayan Beykoz Omurilik Felçlileri Derneği hakkında bilgi veren Başkan Serap Beşer, omurilik felçlilerini yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek özellikle ilk yardım konusunda herkesin bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

 

 

Dernek Binası’nda gerçekleşen ziyarette Müdür Kaan Bal ile masa tenisi oynayan Başkan Yardımcısı Erdal Özdemir’in tenis maçı kısa süreli heyecana yol açtı.

 

 

Daha sonra Anadoluhisarı Buket Huzur Evi ve Göksu Huzur Evi’ni de ziyaret eden Kaan Bal ve ekibi, yaşlılara yakın ilgi gösterdi. Huzur Evi sakinleri, emniyet mensuplarını karşılarında görünce duygulu anlar yaşadı. Yaşlılar ve emniyet mensupları el ele tutuşarak duygu yoğunluğunun önüne geçmeye çalıştı.

 

 

 

DOST BEYKOZ