Bir Beykoz gecesi

Bir Beykoz gecesi

Beykoz’da yaptıkları çalışmalarla adlarından sıkça söz ettiren Türkiye Omurilik Felçliler Derneği Beykoz Şubesi (OFD) ve Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi (ADD), yine çok anlamlı bir geceye damga vurdu… Geçtiğimiz Salı günü akşamı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde tertip ettikleri ‘Halk Müziği Gecesi’ seçkin bir davetli topluluğu önünde, coşku içinde geçti. Geceye katılım çok yoğun idi. Başta Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi, Emniyet Müdürü Yılmaz Avcu ve eşi, Beykoz Belediye Başkan Yardımcı Nevin Çalışkan, CHP İl Genel Meclisi Üyesi İlyas Yılmaz ve Nihat Arıca ile eşleri gecenin başta gelen davetli konuklarıydı.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün gecede yaptığı konuşmada, İsrail’i kınayarak olayın çok üzücü olduğunu söyledi… Gecenin organizasyonunu çok beğendiğini ifade eden Kaymakam Ergün, Beykoz’da sosyal etkinliklerin şu aşamada ne yazık ki istenen seviyede olmadığını söyleyerek, ne gibi etkinliklerle ilçenin adını daha çok duyurabileceklerinin altını çizerek bu yolda çalışmalar yapılmasını istedi… Emniyet Müdürü Yılmaz Avcu da konuşmasında, geceyi çok beğendiğini ifade ederek ilgililere çok teşekkür etti. OFD Başkanı Serap Beşer yaptığı konuşmada; “Gecenin organizasyonunda bizlere her türlü kolaylığı göstererek yardımlarını esirgemeyen, başta Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek olmak üzere Kaymakam Aydın Ergün Bey’e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra konuşan ADD Başkanı Füsun Sökmez de gecenin çok başarılı geçtiğini, bu güzel gecenin üzücü yanının ise, İskenderun’daki askerlerimize yapılan saldırı ve de yine Filistin’e yardım götüren gemilere İsrail askerleri tarafından yapılan kanlı baskın olduğunu söyleyerek her iki olayı da kınadığını ifade etti. Her iki dernek başkan ve temsilcileri; bu güzel geceye dur-durak demeden yoğun bir tempo içersinde hazırlanan Yedi Bölge Türk Halk Müziği Korosu’nun değerli Şefi Burhan Yıldırım ve ekibine de teşekkürlerini ilettiler. Coşku içersinde geçen gecede koroyu teşkil eden sanatçılarla birlikte en güzel türküleri başarıyla icra eden OFD ve ADD’nin değerli üyeleri seyircilerden büyük alkış aldı. Zaman zaman seyircilerin de bu muhteşem koroya sesleriyle katıldığı gecenin sonunda, herkesin ortak düşüncesi, gecenin hiç bitmemesi idi. Ne yazık ki her güzel şeyin başladığı gibi biteceği de bir gerçekti. Ve de öyle oldu. Ama gecede bulunanlar uzun süre bu güzel ortamı unutamayacaklardı…

Gecede muhteşem koroda bulunan OFD üyeleri; Özgür Alim, Hayri Kökçü, İsmail Şenkal, Saniye Efe, Mehmet Keldağ, Mücahide Delman, Murat Kınay,  Nilüfer Tosun, Arzu Kolçak, Emine Tunçbilek, Güven Uyanık, Yıldız Tunçbilek ve Serap Beşer ile ADD üyeleri; Birsen Yılmaz, Buğça Öner, Figen Kanbur, Hikmet Sercan Yılmaz, Semra Dinç, Duygu Yılmaz, Ece Tiryaki, Nuriye Gürbüz, Ayla Özenç, Melike Şahin, Kasım Yılmaz, Fatma Sarı, Huriye Karaca, Hasan Yılmaz ve Emin Şener, Emine Öner, Hatice Uğurlu, Havva Öztürk, Sezen Uğurlu, Vahide Yolcu, Yakup Çelik ve Yasin Kuru ile Minik Efe, Sedatcan Arıkan, Gazi Bilal Amca ile Nedret Teyze; muhteşem ‘Koro’nun başarılı Şefi Burhan Yıldırım’la büyük bir uyum içersinde yurdumuzun tüm bölgelerinden derlenmiş en güzel türküleri ve halk oyunlarını seslendirip, halk oyunlarını oynayarak izleyenlerden büyük alkış aldı… Gecenin bitiminde Beykoz semalarında güzel türkülerimizin en güzel nağmeleri en güzel seslerin yorumuyla yankılanıyordu.