AYLIK SEMİNERLER

 

TOFD Beykoz Şubesi açıldıktan sonra üyeleri bilgilendirme amaçlı başta hukuki, tıbbi olmak üzere çeşitli konularda aylık seminerler düzenlemeye başladı.

 

Her ayın ilk pazarı yapılan seminerlere konusunun uzmanları tarafından üyelerimizi bilgilendirmekteler. İlk semineri İSTANBUL CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ FİZİK TEDAVİ REHABİLİTASYON bölümünden Dr. N.Haluk AKSOY Ürolojik Sorunlar konusunda bilgilendirme yaptı.

Düzenlenen ikinci seminerde Doçent Doktor Hürriyet YILMAZ Fizik Tedavinin Önemi ve hastaya doğru yaklaşımın önemini belirtirken, oluşan bası yaralarının tedavisi hakkında bilgi verdi.

Aylık Seminerlerin üçüncüsünde. ilk olarak İSTANBUL CERRAH PAŞA TIP FAKÜLTESİ FİZİK TEDAVİ bölümünden Eğitim Hemşiresi Jülide YILDIZ tarafından Omurilik Felçlilerinde Temel Bakım ve Hijyenin önemi’ni belirten bir sunumdan sonra. TOFD Genel Merkez Başkan Yardımcısı Süleyman AKBULUT Özürlü Yasasını ve Haklarımızı anlattı, soruları yanıtladı.

En son Bakanlar Kurulu Kararı’yla yürürlüğe giren Evde Bakım Hizmetleri Yasası hakkında İstanbul Özürlüler Merkezinden Avukat Adile ÜNAL; üyelere yasa hakkında bilgi verdikten sonra soruları cevapladı. Ayrıca özürlü maaşı ve engelsiz eğitim hakları konusunda bilgi verdi.