ANKARA TENİS TURNUVASI

TOFD Beykoz Şubemiz engelli tenisçilerinin de katılımıyla, Ankara’da Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Tekerlekli Sandalye Tenisi Türkiye Şampiyonası 23-25 Mart tarihleri arasında Ankara ATK kortlarında gerçekleşti. Turnuvaya İstanbul,Ankara,Kocaeli, Hatay, Adana , İzmir şehirlerinden sporcular katıldı. TOFD Beykoz Şubesi bünyesinde tenis yapan OFSK lisanslı engelli sporcularımız Ebru Bulgurcu, Gülçin Erdiş ve Jülide Yıldız ve antrenörleri Esen Apaydın eşliğinde turnuvaya katıldılar.

Turnuvada sporcularımız TOFD Beykoz Şube’mizi oldukça başarılı şekilde temsil ettiler ve teklerde ikincilik, çift bayanlarda birincilik kazanarak iki kupayla döndüler. Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Tekerlekli Sandalye Tenis Türkiye Şampiyonası’nın final müsabakalarını izleyerek engelli milli tenisçi Büşra Ün ile gösteri maçı yaptı.

Daha sonra Bakan Kavaf, tek bayanlarda birinciliği elde eden Büşra Ün ile TOFD’nin ve Beykoz’un başarılı tenisçisi Ebru Bulgurcu’ya ikincilik kupalarını verdi. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun tekerlekli sandalye tenisi branşından sorumlu yönetim kurulu üyesi Fahir Altan da dünya dereceleri bulunan engelli sporcuların imzasını taşıyan ve arkasında Selma Aliye Kavaf yazan milli formayı Bakanımıza hediye etti.

Düzenlenen organizasyonda sporcularımız Anıtkabir’e giderek Ata’mıza ziyaret de bulundular.
Turnuvada maçlar beraberlik durumunda 3 set üzerinden oynandı.
8’i bayan 24 sporcunun katıldığı şampiyonada dereceye giren sporcular şöyle:

-TEK BAYANLAR-
1- Büşra Ün (Ferdi-İzmir)
2- Ebru Bulgurcu (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi _İstanbul)

-TEK ERKEKLER-
1- Turan Akalın (İzmit Tenis Kulübü)
2- İbrahim Batmaz (Adana Engelliler Spor Kulübü)

-ÇİFT BAYANLAR-
1- Ebru Bulgurcu-Jülide Yıldız
2- Büşra Ün-Neşe Aydemir

-ÇİFT ERKEKLER-
1- İbrahim Batmaz-Kemal Okur
2- Turan Akalın-Muharrem Çakmak