5. ROTARY VETERAN TURNUVASI

01-03 ekim tarihleri arasında 5. Rotary Veteran Turnuvası kapmasında ikinci kez gerçekleşen Engelli/ Engelsiz Karışık Çiftler Turnuvası bir kez daha çok başarılı ve çekişmeli gerçekleşti.

Turnuvanın amacı; engellilerin de engelsiz kişiler ile eşit şartlarda istenirse karşılaşabileceğini göstermek, tekerlekli sandalye tenisinin tanınmasına vesile olmaktı. Zira birçok kişi bu kategoriden haberdar bile değil.

Turnuvada ilk olarak Ebru Bulgurcu ve partneri Can Aktürk, karşı takımda ise Başar Koç ve partneri Gökçe Nur Doğanlar arasında karşılaşma başladı. Maçın galibi Ebru Bulgurcu ve partneri Can Aktürk oldu. Maç oldukça çekişmeli bir o kadar da eğlenceli geçti. Daha sonra yarı final maçında Gülçin Erdiş ve partneri Savaş Karakuş idi. İlk sette 6-0 Ebru Bulgurcu ile partneri galip çıktılar, fakat ikinci sette 6-6 ‘lık skorla beraberlik oluştu. Bundan sonraki oyun super tie break ile belli olacaktı. İlk set 1-1 ‘lik beraberlik ile yine super tie break oynanarak belirlendi. Bu karşılaşmayı, Ebru Bulgurcu ve partneri Can Aktürk aldı.

Finalde Ebru Bulgucu ile partneri, İzmit takımından Muharrem Çakmak ve partneri Havva Bilgin Türedi ile karşılaştılar. İzmit takımı birinciliği, Ebru Bulgurcu ve partneri Can Aktürk ikinciliğe hak kazandılar.

Turnuvaya katılan engelsiz oyuncuların bir çoğu ilk kez engelli sporcu ile maç yapmasına rağmen maçlardaki destek, başarı ve takım ruhu gözden kaçmadı.

5. Rotary Veteran Turnuvasının ödül töreni 17 Ekim günü gerçekleşti. Ebru Bulgurcu ,Muharrem Çakmak, Jülide Yıldız ve Turan Akalın gösteri maçı yaptılar.

  

Turnuvayı organize eden, engelli/engelsiz kategorisini de dahil eden ve destek olan herkese teşekkürlerimizi sunar, oyuncularımıza da başarılarının devamını dileriz.